Інтерактивні  курси
  Англійської мови
РУС    
Головна | Курси | Питання-відповідь | Почати | Підписка | Ціни

Який підручник англійської мови вибрати?

Зовсім недавно моя дитина пішла в перший клас. Це була знаменна подія не тільки для нього, але і для мене. Я завчасно почала готуватися до цього дня, і все уявляла собі, як він разом з іншими першоклашками вперше прийде на свій перший урок, знайде своє місце за партою, побачить свою першу вчительку, познайомиться з своїми однокласниками.

День першого вересня видався на славу. Шкільна лінійка навіяла мені кращі мої спогади про роки проведенні в школі. Та й моїй дитині там дуже сподобалося.

А потім почалися будні. Ранні вставання, не зібраний портфель, не виконані домашні завдання. Загалом, все, як і у всіх. Та ще виявилось, що в якийсь момент ми стали відставати з англійської мови. Я, було, спробувала позайматися з дитиною додатково по шкільному підручнику, але він мені заявив, що той дуже складний і займатися він по ньому не буде. Сказати по правді цей підручник англійської мови мені теж здався складним. Адже ми ж починали вивчати мову зовсім не так та і не в тому віці. Ось тут-то я і вирішила розібратися, по яких підручниках займаються наші діти. Та і взагалі, яка існує методична література для вивчення англійської мови.

учебник англійської мови Бонк Н.А. Виявилось, що вибір достатньо великий. У мене просто голова пішла довкруги. Коли я вчилася, окрім єдиного шкільного підручника, були ще два - Бонк Н.А. для учнів у вузах і самовчитель англійської мови Петрова А.В. Причому і з першим і з другим можна було займатися самостійно і достатньо успішно, звичайно для цього потрібні величезна сила волі і бажання вивчати мову. А зараз, вибирай - не хочу. Мало того, на сьогодні немає єдиного підручника для всіх шкіл, як було раніше. У двох школах розташованих по сусідству можуть вчити за різними підручниками і різними методиками викладання англійської мови.

учебник англійської мови О. Д.  Карпюк Наприклад, навчально-методичний комплекс автора О. Д. Карпюк "English" можна назвати одним з найпоширеніших підручників для початкової школи. У його склад входить книга для учня, робочий зошит або пропис. Підручники зв'язані між собою єдиним сюжетом. Матеріал підноситься послідовно і доступно для розуміння. З кожним роком навчання об'єм пропонованих знань і навиків в англійській мові ускладнюється і доповнюється. Так, зміст підручника "English 2" орієнтован на усну роботу тих, що навчаються. А в підручниках "English" для третього і четвертого класу більша увага приділяється граматиці, даються складніші мовні звороти.

учебники англійської мови А.М. Несвіт Але на ряду з ним широко використовуються в школах України і підручники А.М. Несвіт "English" і "We Learn English". Вони так само складаються з книги для учня і робочого зошита. Зміст підручника побудований згідно тематико-ситуативному принципу і забезпечує інтегрований розвиток мовних умінь та навиків.

Можна зустріти і зарубіжні підручники. Наприклад, підручники, видані у Великобританії і США. Причому деякі з них рекомендовані до застосування міністерством освіти України. Із цього приводу існує лист Міністерства освіти Україні № l/9 - 148 від 8 квітня 1998 року "Про використання учбово -методичних матеріалів видавництва "Оксфорд Юніверситі Прес".

учебник англійської мови Для ознайомлення і вивчення англійської мови в дошкільних учбових закладах використовується підручник "Zig-Zag Island" і "Zig-Zag Magic" видавництва Oxford. По запропонованій методиці діти знайомляться з мовою в процесі гри. Для цього в підручнику зібрані пісні, ігри і головоломки, які треба вирішити англійською мовою. Ну і, звичайно, велика кількість малюнків і ілюстрацій. Цікавою знахідкою авторів підручника було включення в нього масок різних героїв. Діти на уроці одягають ці маски і з задоволенням вимовляють англійські фрази, представляючи себе слоном або жирафом.

учебник англійської мови Сподобались українським школярам і герої підручників "Get Set Go!", "Chatterbox". Діти знайомляться з мовою, читаючи захоплюючі розповіді, зібрані в підручнику, які супроводжуються яскравими картинками. Це дозволяє максимально використовувати на уроці англійську мову. Для закріплення лексичного і граматичного матеріалу в підручнику запропоновані різноманітні комунікативні завдання.

учебники англійської мови Для подальшого вивчення англійської мови в середній школі використовуються підручники "Solutions", "Friends", "Oxford Team" видавництва Oxford і Longman. Мабуть, головною їх особливістю можна назвати триступінчату подачу матеріалу: презентація, розуміння, практика. Ці підручники супроводжуються великою кількістю автентичних текстів. Не мала увага приділяється розвитку навиків письма, через письмове виконання практичних завдань.

Саме за себе говорить те, що підручники "Solutions", "Friends", "Oxford Team" і ін. використовуються при підготовці до іспиту KET (Key English Test) - початковому тесту з серії Кембріджських іспитів.

Велика кількість підручників британських і американських видавництв розраховані для старших школярів і студентів. Навчально-методичні комплекси "New English File", "New Headway", "New Cutting Edge" використовуються викладачами для підготовки до державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного тестування, а також для здачі ряду Кембріджських іспитів.

І це ще далеко не всі підручники та посібники для вивчаючих англійську. Цей список можна продовжувати ще довго. Буде там і підручник Буренко В. М., Басіной А. У. "Dive into English", і Плахотник В.М., Мартинова Р.Ю. "Англійська мова", і Валентина Скульте "Англійський для дітей", і підручник англійської мови "Click On", і підручник Л.В. Буркун, і Олександр Драгункин, і ще багато і багато інших.

Кожний з цих підручників заслуговує уваги, має свої достоїнства та недоліки. Кожний з них є предметом окремої розмови.

Загалом, всього за один раз не розповіси. Стежте за нашими публікаціями, і ми разом спробуємо розібратися в перевагах і недоліках, якщо не кожного з них, то найцікавіших і поширеніших.

Ольга Невська         

19.10.2012           
Прочитати усі
статті

Вам буде також цікаво:

Підручник англійської мови А.М. Несвіт "English 1"

Учебник англійської мови А.М. Несвіт ''English 1'' У 2012 р. видавництво "Генеза" випустило новий підручник англійської мови "English 1" автора Несвіт А.М. Це підручник англійської мови для першого класу загальноосвітньої школи з серії підручників "English" цього автора .

Читати далі...  
26.11.2012
        CopyRight © Learn&Talk ™
Головна
  |  
Курси
  |  
Питання-відповідь
  |  
Як почати
  |  
Підписка
  |  
Ціни